FK Slovan Chabařovice
Fotbalový klub
Dopřejme pohyb dětem ...
volejte
+420 725 500 112

Rozhovor

Kapitán Kytka: Zamakáme a zachráníme se!

Loudavý rozjezd do sezony, pak úžasná jízda s neveselou tečkou. Naše áčko přezimuje v krajské I. B třídě desáté se 17 body; tohle umístění by po jaru znamenalo sestup, neboť kvůli reorganizaci soutěží padá osm celků. „Věřím, že na jaře mákneme a v soutěži zůstaneme. Mužstvo na to určitě máme,“ nepochybuje kapitán Miloš Kytka, který jako jeden z tahounů Slovanu nasázel devět gólů.

Jaké je resumé podzimu?

S umístěním určitě nejsme spokojeni, podzim se nepovedl podle našich představ. Desáté místo mě mrzí, protože jsme měli na to být podstatně výš. Beru to částečně i na sebe, v posledním zápase s Mezibořím jsme vůbec nemuseli prohrát, byli jsme o dost lepší, ale nedali jsme branky. A já za stavu 1:2 neproměnil penaltu a hned jsme dostali gól na 1:3.

První tři kola jste prohráli, proč to skřípalo?

V prvních zápasech nás trápila koncovka. Šance jsme měli a herně jsme byli lepší než soupeři. Tedy s výjimkou zápasu s Chlumcem, ten se nám nepovedl.

Pak jste se zvedli a Trmicím jste dokonce nasázeli 11 gólů. Co se změnilo?

Hodně nám pomohlo, že se po zranění vrátil Honza Čisár. Nejen, že je gólový, ale taky plno gólů dokáže připravit. Ale myslím, že byla jen otázka času, kdy se zvedneme, protože vážně máme silné mužstvo.

A v čem hlavně?

Řekl bych, že máme hodně silný střed hřiště. A samozřejmě útok, který před sezonou ještě zesílil příchod Míši Cibríka. Musíme zlepšit začátky zápasů, občas nám dělá problém dostat se do tempa. Jinak nám to šlape docela dobře.

Jak bude vypadat zimní příprava?

Musíme pořádně potrénovat. Nabrat fyzičku. A určitě zvednout tréninkovou docházku. I když chápu, že každý trénink se nedá stihnout. Ať kvůli práci, nebo rodině. Ale věřím, že se zachráníme.

Co pro vás znamená vést Slovan jako kapitán?

Čest. Vážím si toho. Vždyť jsem tady začínal, s většinou kluků se znám odmala a ve Slovanu také jednou s fotbalem skončím. I když možná nejsem úplně ten vůdčí typ a ani moc dobrý řečník, tak se na hřišti snažím kluky vyhecovat. A občas je i zklidnit. Řvu jen na trávníku, v kabině většinou mluví trenér.

Kdy jste se dozvěděl, že kapitánskou pásku dostanete vy?

Kapitánoval jsem už pár zápasů vloni. Michal Culek pak na novou sezonu udělal anketu a každý hráč měl napsat jedno jméno. A při přáteláku v Neštěmicích mi trenér řekl, že jsem kapitán. Moc si vážím toho, že mě kluci zvolili.

Novinky

PŘÍSPĚVKY DOSPĚLÍ

Příspěvky můžete posílat na č.ú.:
2501531597/2010 uveďte své jméno, příjmení a za který měsíc platíte.
celoroční = 1800,- Kč
1/2 roční = 900,- Kč
měsíční = 150,- Kč

PŘÍSPĚVKY MLÁDEŽ

Příspěvky můžete posílat na č.ú.: 2100801031/2010 uveďte jméno, příjmení a za který měsíc platba je. Částka za měsíc je:
1 dítě = 350,- Kč
2 děti = 600,- Kč
3 děti = 750,- Kč