Osobnosti klubu

Čestmír Patzel

(2. prosince 1914, Chabařovice, Rakousko-Uhersko – 8. března 2004, Büdingen, Německo)

Brankář a vicemistr světa z roku 1934 z Itálie, kde kryl záda legendárnímu Františku Pláničkovi. Matka Františka rozená Krauskopfová byla Češka, otec Ferdinand německé národnosti. Začínal v DFK Karbitz (DFK Chabařovice) v útoku, ale později se dostal do brány a už v 18 letech chytal za sousední Teplitzer FK, kariéru ukončil v roce 1948 v německém Kickers Offenbach. Za reprezentaci Československa v letech 1934 - 1935 odchytal čtyři zápasy, na světovém šampionátu v Itálii nezasáhl do žádného utkání.

Michael Lüftner

(14. března 1994, Chabařovice)

Vysoký stoper, který začínal v chabařovickém Slovanu a ještě coby mládežník zamířil do FK Teplice. V jejich žlutomodrém dresu debutoval pod trenéřem Zdeňkem Ščasným v říjnu 2012 v nejvyšší české soutěži v zápase proti Hradci Králové. Startoval na ME hráčů do 17 let v Srbsku (2011), v témže roce se zúčastnil i světového šampionátu stejné kategorie v Mexiku, vystřídal všechny mládežnické reprezentační týmy včetně toho do 21 let. V sezoně 2016/17 získal titul se Slavií, nyní je hráčem FC Kodaň.

LOS MLÁDEŽE

Pod složkami jednotlivých týmů mládeže najde jejich podzimní los.

DRESY ZA POUŤ

Děkujeme všem návštěvníkům květnové Chabařovické pouti, kteří se zastavili u našeho stánku FK Slovan Chabařovice. Slíbili jsme, že výtěžek půjde na naší mládež, a to taky splníme - z utržených peněz můžeme nakoupit pro všechny naše děti nové dresy.