FK Slovan Chabařovice
Fotbalový klub
Dopřejme pohyb dětem ...
volejte
+420 725 500 112

Archiv mládeže 2019/20

VÍKENDOVÉ TURNAJE MLÁDEŽE

První akce: O víkendu pořádal Slovan Chabařovice mládežnické turnaje v naší sportovní hale. V sobotu ročníkům 2011 dominoval Jirkov-Ervěnice, druhý skončil Junior Chomutov, bronz brala Fotbalová akademie Petra Voříška Děčín. My nasadili dva výběry, první v bitvě o 5. místo remizoval s Chuderovem 2:2 a vyhrál na penalty, druhý v zápase o 7. příčku podlehl Grimmě na penalty po plichtě 1:1. V neděli hrály ročníky 2008, první byl Chuderov, druhé Heidenau, třetí Košťany a čtvrtí naši junáci. Pak si ještě kombinovaný tým ročníku 2010 střihl přípravu s Heidenau. Druhá akce: Pod vedením trenéra Pavla Caitamla nastoupili v sobotu žáci Slovanu na mezinárodním turnaji ve svátečním prostředí, v hale ústecké Slunety. I když se výhry nedočkali, byl to pro ně zážitek. Výsledky: FK Ústí 2:8, Junior Děčín 1:7, Football talent Academy 0:11, SC Borea Dresden 1:6. Třetí akce: Poslední halový turnaj v Libouchci absolvovala minipřípravka, hrála pět zápasů a všechny vyhrála! A 5. dubna jí začíná letní miniliga.

PASEKY 2020, DEN 7

Další fajn den na soustředění, bohužel poslední regulérní. Ráno zase dřívější budíček a hurá na svah, sněžilo, později drobný déšť se sněhem, ale lyžovalo se pěkně. Nováčci už jezdili jako mazáci, malí divočáci hopsali na skokánku. Trenér Orsi cepoval pětici, která se chtěla naučit na snowboardech. Odpoledne byly dobrovolné běžky, tedy pro starší až tak dobrovolné ne: kdo nechtěl, zaběhal si po svých víc než čtyři kilometry. Stateční běžkaři si užili parádní výjezd na vyhlídku Štěpánka, odkud se ale nedalo kvůli mlze nikam dohlédnout. A pak šup dolů k penzionu, cesta vykoupená bezpečnými, o to vtipnějšími pády. Zítra po obědě zhruba mezi 12. až 14. hodinou budeme doma. Čas upřesníme na Facebooku podle našeho odjezdu. AKTUALIZOVÁNO o fotky ze zakončení soustředění, na fotkách děti oceněné diplomem, ale odměnu dostaly všechny.

PASEKY 2020, DEN 6

Zase jsme vstali o hodinu dřív, ať máme sjezdovky pro sebe, tentokrát pan Murphy nejspíš úřadoval jinde. Lyžovali jsme od rána a dobře jsme udělali, od desíti už se tvořily velké fronty na lanovky. Předtím jsme si užívali volné sjezdovky, byť malinko umrzlé. Odpoledne jsme se svezli lanovkou znovu, tentokrát ale v botách a s bobovacím náčiním v rukou. Z vrcholu jsme pak sjížděli k našemu penzionu, na pláni se blbnulo. Postavil se skokánek a hups! do dálky. Lítalo to pořádně. Večerní guláš přišel vhod. Bohužel už jsme o dva Rysky tenčí, marody si dnes odvezli rodiče domů. Všichni je zdraví – a přejí jim zdraví.

PASEKY 2020, DEN 5

Vstávali jsme o hodinu dřív, abychom si užili čerstvě urolbovanou sjezdovku bez lidí, za oknem sněhová peřina, hotová pohádka! Jenže pan Murphy uplatnil svůj zákon schválnosti. Chvíli poté, co parta trenéra Orsiho usedla na lanovku, vypadl proud. Široko daleko. Orsi a jeho osm statečných viseli na lanovce hodinu a zrovna skoro na vrcholu v největším mrazu a fujavici. „Děti to braly statečně, já jako největší posera,“ smál se Orsi. Až když naskočil záložní dieselový agregát, dostali se zase na bezpečnou zem. Jízda po liduprázdné sjezdovce byla malou odměnou, pak se šla tahle parta zahřát ke krbu. Ostatní měli za náhradní program bobovačku a koulovačku. Až kolem oběda se lanovky a vleky znovu spustily, to už jsme se zase vyřádili. Jízda úžasná, sníh sametový. Kdo není na fotkách, bude příště, areál je velký a každý dospělý hlídá svou skupinu. Orsi byl i tentokrát v hlavní roli – takový náš Cimrman; kde se něco dělo, tam se vyskytl. Odpoledne pomáhal neznámému klučinovi, který s sebou praštil při jízdě mimo sjezdovku v hlubokém sněhu a poranil si ruku. Náš zdravotník zavolal horskou službu a informoval jí dokonce o diagnóze. Tečku za nakonec povedeným večerem udělala oslava narozenin Lukyho Krause, kterému trenéři i zazpívali a zpunktovali diskotéku.

 

PASEKY 2020, DEN 4

Z extrému do extrému. Deštivou apokalypsu vystřídala sibérie sněhová, ale díky bohu za to! Už ranní pohled z oken byl blažený, mohlo se na lyže. Sníh poháněný větrem štípal do tváří jako jehličky a v horní stanici lanovky děti bičovala nefalšovaná fujavice. Naši mládežníci se proplétali mezi polskými a německými lyžaři, jichž na svahu sportovaly hordy, a zdolávali těžký sníh, který tvořil muldy. Trenér Lukáš Král se zařadil mezi „padavky“, a jak sám říkal, letěl hubou dopředu a prý pořádně. Po obědě se šlo na svah znovu, dokud je na čem lyžovat, musíme to využít. Plněné knedlíky uzeným večer přišly vhod. A mezitím za okny padalo a padalo...

PASEKY 2020, DEN 3

Počasí se spiklo proti nám. A proti lyžařům obecně. Déšť nás na dlouho uvěznil v budově, stylově se hrálo prší, ale i šachy a další hry, kluci pořádali války v mezích přijatelné brutality. Až když na chvilku pršet přestalo, trenéři zaveleli k odchodu na čerstvý vzduch. Mladší si dali procházku, starší dva tříkilometrové výběhy s krutým stoupáním symbolicky kolem hřbitova. Nikdo tam nezůstal, všichni statečně doběhli. Druhý, měřený okruh zvládl nejrychleji parkourista Míša Bílek. Dva hříšníci – Vesly a Šíma – si zapomněli rukavice, a tak jim trenérský dráb Lukáš Král naordinoval v penzionu padesát výběhů po schodech. Ze zájmu se přidali i další. Večer jsme přivítali dalšího rekruta Víťu Štěpánka, pro kterého kamarádi střežili postel v desetilůžkovém pokoji. A budeme se modlit, aby přes noc napadl sníh. Anebo aby si už déšť dal oraz.

PASEKY 2020, DEN 2

Největší napětí panovalo hned po probuzení – bude livajec jako od Cimrmana, anebo budeme dobývat ne severní pól, nýbrž lyžařské svahy? Úleva přišla při pohledu z okna: jde se sjezdovat! Po snídani formou bufetu děti čaply lyže, lyžáky a helmy a po sněhuprosté cestě se dostaly do lyžařského střediska. Rozdělily se do čtyř skupin, Pavel Nechuta zase otesával lyžařské neotesánky. A šlo to rychle, Eli Mešková, Domča Pokorná, Páťa Kačírek i David Beyr se po hodince dvou svezly už na vleku. Pokročilí se vozili královsky v sedačkové lanovce. Technický sníh byl těžký, ale lyžovat se dalo, byť za cenu větší únavy. I proto odpoledne bylo lyžování dobrovolné, kdo se necítil, šel na procházku spojenou s bobovačkou a koulovačkou.

PASEKY 2020, DEN 1

Šest sněženek a 21 machrů se vydalo za jarního počasí na zimní soustředění fotbalového Slovanu Chabařovice. Kdo bude drzoun Cabadaj? Kdo romantik Převrátil? Kdo instruktor Prťka? Objeví se záškodník topič? Role se brzy ve velkém kolektivu vystříbří. Vyrazili jsme ráno velkolepě – polepeným luxusním autobusem, který vozí fotbalisty Teplic na prvoligové mače. Na místě teplického trenéra Hejkala se uvelebil náš zdravotník a taky kouč Orsy. Když jsme dorazili do Pasek nad Jizerou, lyžníky jsme viděli, vleky jezdily, ale sněhu je zoufale málo, do toho přišel déšť. Ubytování v penzionu Na Buďárce je trochu spartánské, jeden pokoj je dokonce po deseti, všech šest holek je spolu. Ostatně, podívejte se na fotky, kdo s kým spí. Odpoledne jsme se vydali na krátkou procházku na sjezdovky, která se změnila v koulovačku, pak všichni zdlábli buřtguláš a po něm mastili hry anebo karty na pokojích.

ŽÁCI ZÁŘILI V NĚMECKU

Na halovém turnaji u našich západních sousedů naši kluci skvěle reprezentovali náš klub, naše město i naši republiku. Obsadili 3. místo! Zápas o bronz s Rabenau rozhodl v penaltovém rozstřelu František Koudelka. Výsledky: Freiberg 2:0, Dippoldiswalde 3:2, Schmiedeberg 0:0, Dobritz Dresden 1:1, semifinále: Seifersdorf 0:1, Rabenau 1:0 na penalty.

DOKOPNÁ MLÁDEŽE NA BOWLINGU

Kalendářní rok se 2019 nachýlil, ale my se ze své cesty nevychylujeme, i letos nás to bavilo! A zdá se, že i děti s námi. Aspoň to tak vypadalo na dokopné, kterou měli žáci a starší přípravka v sobotu 21. prosince na bowlingu na Klíši. Dvě hodiny házeli a cpali do sebe pizzu, po přípitku si rozbalili dárky. Lahev na pití s vlastním jménem nebo přezdívkou a v ní cukrovinky. I trenéři byli obdarováni, fanklub jim věnoval thajskou masáž. Šťastné a veselé!

MLÁDEŽ: GALAVEČER A KINO

Z pravěku až do současnosti se přenesli během Galavečera mládeže FK Slovan Chabařovice naše fotbalové naděje. V sobotu 16. listopadu se uskutečnilo první klubové kino, které bylo přístupné i veřejnosti a zdarma. V Kulturním domě Zátiší se pouštěl animovaný film o fotbale Pračlověk, potom došlo na vyhlášení Zlatého míče. Hlasovali sami mládežníci, v jednotlivých věkových kategoriích si trofeje za rok 2019 odnesli Martin Štolfa, Jan Červinka, Tomáš Hanauer, Jakub Kašpárek a Vilém Hedrlín. Následovala volná zábava, kterou si děti i rodiče užili.

MLÁDEŽ: PODZIM SKONČIL KANONÁDOU STARŠÍCH ŽÁKŮ

Starší žáci zakončili podzim demolicí Petrovic 9:4, na které se čtyřmi góly podílel Kuba Kašpárek, s 12 zásahy náš nejlepší střelec v první části soutěže. Dvakrát se v derniéře trefil Štěpánek, jednou Vít, Navrátil a Hedrlín. Starší kluci ve II. třídě přezimují na 5. místě se ziskem 16 bodů. Do jara vstoupí doma 4. dubna proti vedoucím Skoroticím. Mladší žáci na závěr podlehli Brné/Střekovu 2:7, dvakrát skóroval Falát, spolu s Morgesem top střelec podzimu, oba nasázeli 5 branek. Mladší žáci zimují devátí, začnou 5. dubna doma proti Svádovu/Olšinkám.

HALLOWEEN 2019

Fanklub v neděli 27. října přichystal pro fotbalové mládežníky halloweenskou oslavu. Pod pergolou u hřiště se dlabaly dýně a dlabalo se. Podívejte se na fotky.

 

MLÁDEŽ: DOPROVÁZELI JSME PŘI 1. LIZE!

Naši mládežníci zase přičichli k profesionálnímu fotbalu. Někteří už poněkolikáté, jiní poprvé. Naděje Slovanu Chabařovice v pátek 27. září vyváděly jako doprovod aktéry prvoligového zápasu Teplice - Bohemians Praha 1905 na hrací plochu Stínadel. Viděli to i fanoušci u televizních obrazovek, zápas běžel přímým přenosem. Nigerijský útočník Michael Junior Ugwu ve službách klokanů dokonce na hřišti zavazoval jednomu z našich minihráčů kopačky. Utkání vyhráli domácí gólem kapitána Jakuba Mareše 1:0. Teplickému klubu děkujeme!

MLÁDEŽ: NĚMCI OVLÁDLI LÜFTNERŮV POHÁR

Německé týmy ovládly 2. ročník Poháru Michaela Lüftnera starších žáků, který v sobotu 31. srpna pořádal náš Slovan Chabařovice. Prvenství získal Gersdorf, aniž by prohrál, druhý skončil Wurzen se stejným bodovým ziskem. Bronz vybojovaly Hostomice na úkor našeho mužstva ročníku 08, které bralo 4. místo se ztrátou bodu na třetího. S německými soupeři naši kluci remizovali, podlehli právě jen Hostomicím. Bez bodu skončil náš mladý tým ročníku 09. Zúčastnilo se devět týmů, na poslední chvíli odpadly Trmice, pro děti i fanoušky byly připraveny atrakce, vodní fotbal a fotbalové střílení na terč. Výsledky a pořadí najdete ve fotogalerii. Mladší žáci hrají v neděli v 10 hodin na domácím hřišti první mistrák s Malečovem. Přijďte zase fandit!

HOLANY 2019, DEN 7: ADIEU

To nejlepší na konec. Další nádherný den v Holanech, bohužel ten poslední. Navzdory jednomu vosímu štípanci a jednomu kolopádu. Dopoledne rozloučení s fotbalovými tréninky a stadionem Dynama, odpoledne soutěže v areálu Aera. O body do celotáborové soutěže se zápolilo především ve vodě, plavaly se štafety, pak na výdrž pod hladinou, zlatý hřeb zatlouklo vodní pólo. Bojovalo se jak na olympiádě a hlavně, mohli při něm natáčet druhý díl Jak utopit dr. Mráčka. Házení dětí do vody je tradičním koloritem holanských soustředění. Přijeli i fanklubáci, vybaveni dobrotami a řehtačkami, při ohni se rozdávaly ceny a baštily dobroty. Adieu Holany! S láskou FK Slovan Chabařovice.

HOLANY 2019, DEN 6: JAKO NA TRŽNICI

Excelentní den. Tak pravil náš šéftrenér, tak to povídaly i oči našich svěřenců. Nemělo to chybu, fakt. Už dopolední trénink se vyvedl, trenéři vyslovili spokojenost s fotbálkem, mladší v bazénu regenerovali betonově ztuhlé svalstvo. Odpoledne, to byla jízda! Výšlap na kole. Mladší - hrdinských 43 kilometrů. Starší - tempo jízda rovných 50 kilometrů. Cíl by stejný, Hradčany, cesta různá. Mladší šlapali kolem obory Velký Dub, starší přes Peklo a přes Českou Lípu podél Ploučnice. Ukázalo se, že nikdo není z cukru. Samí chlapi! Večer místo únavy se pokoje zase změnily v tureckou tržnici, handlovalo se s kartičkami fotbalistů, které kluci dostávají jako odměnu. Doslova se do nich zbláznili. Takže rodiče, připravte peněženky, asi budou hoši žadonit o nákup nových kartiček.

HOLANY, DEN 5: GALEJE

"Necejtím nohy!" "Bolí mě stehna!" "Já už nemůžu!" Náš fotbalový potěr přijímá tréninkové dávky s neskrývaným nadšením. A že jsou to dávky víc než koňské. Zrovna dneska takové, že kdyby je zažil ligový fotbalista, roztrhal by profesionální smlouvu a šel na pracák. Ale jak se říká: co bolí, to roste, kluci se vrátí jako Rambové. Zase byl dvoufázový trénink, vždy přikrášlený buď během, nebo cyklistikou na hřiště. Dopoledne starší bavily souboje jeden na jednoho na čtyřech hřištích - prales, kraj, česká liga, Liga mistrů. Z notebooku hrála znělka nejslavnější klubové soutěže světa a kluci se vztekali a radovali, jak buď postupovali, nebo sestupovali. Nakonec si při fotbálku s nimi zahráli trenéři, to je taky bavilo. Před večeří měli starší výběh kolem holanských rybníků a po lesních písčitých cestách, pojmenovali jsme tu trasu Komáří stezka. Takže měli vlastně třetí fázi. Pět neromantických kilometrů v romantickém prostředí. I filmové kulisy jsme u vodopádů míjeli, zrovna je tam staví. Tuhle trať si dal i šéftrenér Pavel Nechuta. Pět kilometrů běžel prý po 12 letech. Přežil. A zaklel si: Necejtím nohy! Bolí mě stehna!

HOLANY, DEN 4: APOKALYPSA

Den apokalypsy. Ráno tomu ještě nic nenasvědčovalo, na trénink na stadionku Dynama posvítilo slunce, kluci se pořádně zpotili. Ale odpoledne! Starší zůstali na hřišti, z nebe se spustil slejvák a oni pak mohli skákat šipky do louží. Ještě větší dobrodružství zažili mladší, kteří vyrazili s Lukym Králem na kola. A zasvěcení vědí, že s Lukym to je dobrodružství i za pěkného počasí. Natož teď, když zněly hromy. Po pěti suchých kilometrech začal lijavec a výprava se otočila zpátky. Po lesních cestách se valily potoky vody, kde předtím byla silnice, byla jedna velká louže. Zkouška odvahy. Selhávaly nervy i technika. Hoši zpívali Když nemůžeš, přidej víc nebo Prší, prší, jen se leje, zaznělo i cosi o týrání dětí :-) Brodili se hrdinsky vodou, která byla všude, přes ty provazy, co se spouštěly z mraků, bylo vidět jen málo. Průjezd nejhlubší louží přes celou cestu Víťa Veselý komentoval tradičně po svém: „Vodu mám až po špeky.“ Večer měli starší opičí dráhu na dětském hřišti, mladší pinčes. A ještě nás čeká Slavia v televizi.

HOLANY, DEN 3: PROFESIONÁLOVÉ

V kůži profesionálů. Kluci si dneska zkusili dvoufázový trénink, jaký zažívají fotbalisté v nejvyšších soutěžích. A možná to byla i větší dřina, museli totiž běžet i do penzionu. Mraky se sice silně ždímaly, ale když jsme šli na hřiště, déšť ustal. Jako na zavolanou. Starší už měli taktické fotbalové manévry, pro mladší připravil Luky Král fotbalgolf. Bavil všechny. Vítězem se při bodové shodě stal v rozstřelu Zdenda Smrž. Na fotkách je také osazenstvo jednotlivých pokojů.

HOLANY, DEN 2: SLUNCE, SENO, TARANTULE

Den jak z reklamy. Jen co kluci vylezli z pelechů, vylezlo i slunce zpoza mraků. Dneska se poprvé náš potěr malý i velký potil na hřišti při první tréninkové dávce, ale žádné remcání, nýbrž nefalšované nadšení. A co pak při odpoledním cyklovýletu, to se ještě násobilo - cachtání v pískovně, pak mlsání v cukrárně, větší si ještě šlápli do Starých Splavů. Zážitek má Peťa Holub, v pokoji po něm lezl pavouk tarantulovských rozměrů. I trenéra Lukyho Krále vyděsil. Spolunocležníci ho eliminovali. Pavouka. Ne Péťu. Ani Lukyho.

HOLANY, DEN 1: ÚČASTNÍCI ZÁJEZDU

Je sobota 17. srpna a výprava chabařovických mini a maxi fotbalistů je na místě svého soustředění, ve středisku Aero v Holanech. Cesta busem probíhala bez komplikací, během tří čůracích přestávek se neztratil ani 1 kus účastníků zájezdu. I podšálky jsou všechny. Hned první den byl nabitý událostmi, k večeři se špagetilo, pak se šlapalo na kole na hřiště, kde se kluci trochu vyblbli. A pak dováděli i ve vodě, do které se z trenérů odvážil jen nebojsa Orsi. Div že bazén nezamrznul, jak byla voda ledová. V uvědomělém trenérském štábu jsou dva nováčci, Pavel Caitaml a Páťa Ryska, náš odchovanec ještě školního věku, zato hlasu zmutovaně mužského. Zápisné bude ve formě... džusu? Proč ne. Zdravě se hýbeme, zdravě i jíme, brambůrky a pití typu cola je přísně zapovězeno. Fotky rozložení pokojů budou další den, neb se ještě pár kusů sportovců připojí. A zítřejší hlášení bude o dost později, neb autor těchto řádek musí do Teplic na Plzeň. Vybojoval jsem si to, nejsem mrtvej Homolka. Konec hlášení.

BE INSPIRED BY ŠTOLFOVI

To musíte vidět! Prázdninové video sourozenců Štolfových, fotbalových talentů Slovanu Chabařovice, kteří v létě dřeli i na Islandu. Nádherné, dechberoucí, inspirativní i dojemné!

WURZEN, DEN 2: HISTORICKÉ UMÍSTĚNÍ

Historický výsledek mládežníků Slovanu Chabařovice na dvoudenním mezinárodním turnaji v německém Wurzenu, vypsaném pro ročníky 2006 a 2007. Naši kluci vybojovali pěkné 8. místo. Turnaji dominovali Italové, vyhrál bílý tým Concorezzese Calcio, červený obsadil 2. místo, bronz brali Francouzi z LC Longjumeaux. Účastnilo se dvanáct mužstev z pěti zemí, Roubaix bylo z disciplinárních důvodů vyřazeno. Slovan z deseti zápasů vyhrál tři, sedm prohrál. "Fotbalově to špatné nebylo, ale ukázalo se, že zaostáváme v rychlosti a síle. Kluky musím pochválit za bojovný výkon, k turnaji hezky přistoupili. Užili jsme si i doprovodný program, tedy Rodinný den v městském parku. Na rozdíl od jiných týmů jsou naši kluci slušně vychovaní," zhodnotil naše vystoupení šéftrenér mládeže Pavel Nechuta. Naším nejlepším střelcem byl Šimon Navrátil se dvěma góly. Výsledky: Longjumeau 0:2, Wurzen U13 0:1, Concorezzese Calcio Rosa 0:3, Wurzen U12 2:0 (Koudelka, Navrátil), Concorezzese Calcio Bianco 0:1, Warstein 1:0 (Navrátil), Doberaner 0:3, Milicz 0:2, Strasbourg 0:3, Roubaix 2:0 kontumačně, Burkartshein 1:0 (Ryska).

WURZEN, DEN 1: JEDNA VÝHRA A ZÁŽITEK V PARKU

Do třetice všeho wurzenského. Naši mládežníci potřetí vyrazili do německého Wurzenu na velký mezinárodní turnaj, který se koná ob rok. Italové před stanovým městečkem kopali už asi v půl šesté ráno, to bylo probuzení! Během prvního dne se naši kluci rozjížděli pozvolna, pak respekt setřásli a zapsali si jednu výhru z pěti zápasů, když porazili domácí výběr U12 díky trefám Koudelky a Navrátila. Navečer šli do místního parku, kde se konal Rodinný den plný soutěží a zábavy nejen pro děti. Všechna mužstva nastoupila před pódium a lidé jim tleskali, pořadatelé pak každému děcku dali hot dog s bílou klobásou a limču. Slovan má velkou podporu ve svém fanklubu, který stanuje kousek od našeho týmu.

Novinky

PŘÍSPĚVKY DOSPĚLÍ

Příspěvky můžete posílat na č.ú.:
2501531597/2010 uveďte své jméno, příjmení a za který měsíc platíte.
celoroční = 1800,- Kč
1/2 roční = 900,- Kč
měsíční = 150,- Kč

PŘÍSPĚVKY MLÁDEŽ

Příspěvky můžete posílat na č.ú.: 2100801031/2010 uveďte jméno, příjmení a za který měsíc platba je. Částka za měsíc je:
1 dítě = 350,- Kč
2 děti = 600,- Kč
3 děti = 750,- Kč