FK Slovan Chabařovice
Fotbalový klub
Dopřejme pohyb dětem ...
volejte
+420 725 500 112

Archiv mládeže 2016/17

HOLANY, DEN 7: ZÁPASOVÉ LOUČENÍ S NĚMCI

Loučení se soustředěním mládeže v Holanech obstaral přípravný zápas s německým Schönfeldem. Hrála přípravka, v dusnu sice prohrála 4:6, ale držela se výborně. Rozhodně nebyla horší. Z 0:3 dokázala vyrovnat na 3:3, dvěma góly se v přátelském prostředí blýskli Zdenda Ryska a Tomáš Falát. Předtím celá výprava sledovala mistrovský zápas dospělých Holan s Jenišovicemi. Dopoledne děti vzorně zabalily a uklidily pokoje.

HOLANY, DEN 6: DŘINA I RELAX

Tak my už jdeme do finále! Předposlední den v Holanech se nesl ve znamení tréninku, relaxu a balení. Ráno příprava na hřišti, s foťákem se oháněli Libor a Kačka Kašpárkovi, po obědě a poledním klidu výklus tamtéž pro věci. Pětice nejmenších se pak na kole vydala kolem rybníka, někteří jeli na pramici a zaplavali si, další v bazéně, někdo hrál tenis, jiní ringo… Pohodička zalitá sluncem. Jen tři kašlající marodi dopolední program vynechali. Únava se kumuluje, ale všichni jsou stateční. Na závěr dne došlo na hodnocení soustředění, děti pojmenovaly jeho plusy a minusy, medaile dostali nováčci Víťa Veselý, Táďa Doubek a Ondra Haertl. Překvapením nebyl konec, trenéři děckám dovolili noční koupání.

HOLANY, DEN 5: TOUR DE PAVLOVICE

Další den, další porce dobrodružství a zážitků. Dopolední trénink sledoval zraněný Víťa Štěpánek na improvizované sedačce, ostatní kluci a holky kmitali na trávníku v Holanech. Odpoledne výjezd do Pavlovic do penzionu, kde čekala kofola, zmrzlinový pohár a hlavně cachtání v bazénu. Cestou nahoru došlo k cyklistickému závodu do vrchu. V kategorii žáků vyhrál Páťa Zoula před Tomášem Prskavcem a Kubou Kašpárkem, přípravce vládl Páťa Bílek před Matesem Anderlou a Zdendou Ryskou. Večer zpestřilo sledování televizního fotbalu Slavia – Anderlecht, gratulovalo se Honzovi Novákovi k narozeninám a předávaly medaile za vrchařský závod. 

HOLANY, DEN 4: NÁVŠTĚVNÍCI

Den čtvrtý se nesl ve znamení nečekaných návštěv. Za prvé: výpravu Slovanu přijeli pozdravit členové oddílu Josef Hnyk a Tomáš Krunčík, jako překvapení přivezli buřtíky k večernímu ohni. Za druhé: ani návštěva českolipské nemocnice nebyla v plánu, leč v modelovém utkání žáků se starší přípravkou došlo k nešťastnému zranění Víti Štěpánka. Nesl ho statečně, na výron kotníku dostal dlahu a ostatní plánují, jak mu ji popíší a počmárají. S berlemi dokonce nasedl do kánoe a pádloval. Večer se kromě ohně a lodí hrálo i ringo a chodilo po provazu. Přes den dvoufázový trénink, který započal Petrem Orságem vymyšleným chaplinovým slalomem (míč mezi nohama, na hlavě klobouček, v ruce „hůlka“) a skončil hodem oštěpem v podání trenérů. Děti se bavily i natáčením krátkého filmečku, který už visí na klubovém webu i našem Facebooku.

HOLANY, POZDRAV OD DĚTÍ

HOLANY, DEN 3: CHABAŘOVICKÉ BLUDIČKY

Dopolední fotbalový trénink mezi vlaštovkami, které létaly proklatě nízko, byl jen předzvěstí odpolední cyklistické túry. Kousek za hranicemi Holan se výprava rozdělila na dvě party. První vedená Pavlem Nechutou s nejmenšími našlapala úctyhodných 16 kilometrů v terénu, dokonce našli i houby, králem houbařů byl Páťa Bílek (cenil si smetanového hříbku – myslel sametového :-). Druhá skupinka pod velením Krále Lukáše našlapala kilometrů možná dvakrát tolik, protože stejně jako v neděli malinko bloudila. Prodírala se cestou necestou, kaňonem kolem pískovcových skal, brodila se přes potoky, zapadala do bahna. Snad symbolicky do cíle frčela přes Pekelné údolí a míjela Ďábelskou studánku. V obou partách došlo na lehčí pády – do kopřiv (Adélka Kratochvílová, Páťa Bílek, Fanda Koudelka), do bláta (Kačka Blátotlačka Kašpárková – její citát „To nemůžeme jet po normální cestě jako normální lidi?“) a dokonce do potoka (Tomáš Prskavec). Prostě dobrodružství, na které se bude vzpomínat.

HOLANY, DEN 2: DVOUSMĚNNÝ PROVOZ A LODIČKY

Fotbalový potěr z Chabařovic poznal dosud nepoznané: dvoufázový trénink. Poprvé v životě! Na soustředění v Holanech na hřišti kmital dopoledne i odpoledne, napoprvé na stadionek dojel na kolech, napodruhé došel pěšky a zpátky 2,2 kilometru běžel. Odměnou byla podvečerní vyjížďka na pramicích a kanoích na Holanském rybníku a skotačení na vodní trampolíně. Od dětí padají kouzelné hlášky, třeba od benjamínka Víti Veselého, že to, co má na sobě, jsou „vodní plavky“. Večer pinčes a spát, perný den končí. Během něj výprava gratulovala jednomu z trenérů Petru Orságovi k narozeninám, dostal hobla.

HOLANY, DEN 1: KOLEM I NEKOLEM

Mise Holany 2 odstartovala! Mládežníci fotbalových Chabařovic v neděli 14. srpna vyrazili na týdenní kemp do Holan, po roce tedy na stejné místo, oblíbené a sportu zaslíbené. Tentokrát poprvé autobusem. Ubytování, oběd v ovocno-zeleninovém duchu, hned potom cachtání v bazénu a vyjížďka na kolech s mezizastávkou na fotbalovém hřišti v Holanech a v restauraci v Zahrádkách na limču. Výprava se následně rozdělila na dvě skupiny, mladší vyrazili zpět do kempu Aero a čutali fotbálek, starší se vydali do terénu a našlapali pěknou porci kilometrů. Bylo jich třicet, až na Mácháč! Večeře bodla – vývar s nudlemi a knedlíčky, vepřové na paprice s knedlíky. Baštili všichni. Kdo je s kým na pokoji? Mrkněte na fotky.

SLOVAN NA ARSENALU - DÍKY FANDOVI KOUDELKOVI

Modrobílá šála fotbalového Slovanu Chabařovice se objevila na velkolepém Emirates Stadium, který patří londýnskému Arsenalu! Na výletě se s ní tam pochlubil náš zapálený mládežník Fanda Koudelka, posadil se i na místo svého idolu, českého brankáře Petra Čecha a přes maminku vzkázal: "Posíláme pozdravy všem kamarádům z Anglie." 

VYHODNOCENÍ SBĚRU PAPÍRU

Děkujeme všem, kteří se zúčastnili sběru papíru - nanosili jste ho 2 304 kilogramů!!! Nosit můžete dál, nyní je čas vyhlásit vítěze, který bude mít soustředění v Holanech za polovic. Stala se jím Adélka Kratochvílová s úctyhodnými 795 kilogramy, Pomyslné stříbro slaví František Koudelka (350 kg), bronz Antonín Perutka (278 kg). Gratulujeme! Kompletní pořadí v sekci Akce. 

VODÁCKÝ VÍKEND: SÁZAVSKÉ DOBRODRUŽSTVÍ

Výprava Slovanu Chabařovice si v sobotu 2. července užila sjíždění Sázavy z Týnce do Pikovic. Pět dospělých a pět dětí usedlo do pěti kanoí a šest hodin pádlovalo, kromě jezů vodácké dobrodružství zpestřila i nízká hladina vody. Kameny vylézaly a občas se loď zadrhla. Šéf výpravy Pavel Nechuta usedl do lodi s děčínskou atletkou Romankou Pomichálkovou, hostem výpravy. 

Novinky

PŘÍSPĚVKY DOSPĚLÍ

Příspěvky můžete posílat na č.ú.:
2501531597/2010 uveďte své jméno, příjmení a za který měsíc platíte.
celoroční = 1800,- Kč
1/2 roční = 900,- Kč
měsíční = 150,- Kč

PŘÍSPĚVKY MLÁDEŽ

Příspěvky můžete posílat na č.ú.: 2100801031/2010 uveďte jméno, příjmení a za který měsíc platba je. Částka za měsíc je:
1 dítě = 350,- Kč
2 děti = 600,- Kč
3 děti = 750,- Kč