FK Slovan Chabařovice
Fotbalový klub
Dopřejme pohyb dětem ...
volejte
+420 725 500 112

Archiv mládeže 2015/16

DOKOPNÁ MLÁDEŽE: ZÁBAVA A MLSÁNÍ

Sezonu chabařovické mládeže tradičně ukončila dokopná mládeže, v neděli 26. června bylo na hřišti hodně živo. Starší děti čutaly fotbal - i na boso - ti nejmladší pod vedením Pepy Hnyka soutěžili. Třeba v tahání sáněk nebo v hodu vajíčkem, které se nechtělo rozbít a po trávníku skákalo jako ping-pongový míček. Maminky připravily ovoce a dobroty, tatínkové a členové oddílu grilovali kuřata a hermelíny. Na závěr měl proslov šéftrenér mládeže Pavel Nechuta. Prozradil, že trénovat se znovu začne týden před soustředěním, na které se vyráží 14. srpna. Stále můžete své mládežníky do Holan přihlásit.

BRIGÁDA: DĚKUJEME

V neděli 19. června se členové Slovanu Chabařovice sešli na hřišti, aby zvelebili svůj areál. Natíralo se, uklízelo, lavičky spravovaly, hřiště provzdušňovalo, dělalo se ohniště a plno dalších drobných věcí. Všem děkujeme za účast!

MLÁDEŽ: STARŠÍ PŘÍPRAVKA SI UŽILA V POVRLECH

Turnaj O pohár starosty obce Povrly si za slunečného sobotního dopoledne zahrála naše starší přípravka. Z šesti zápasů sice pět prohrála, z toho dvakrát jen o gól, i tak fotbalem bavila. A to nejlepší si schovala na závěr, remizovala 2:2 v derby s Chlumcem. Trenér vyzdvihl výkon Kuby Bendela, který byl podle něj nejlepší z týmu. Ale i ostatní si vysloužili pochvalu. Střelci: M. Bílek 3, Bříza 2, Kašpárek, Bendel, Koudelka. Mužstvo dostalo pohár, dort, tašku dobrot a meloun, pořadatelům patří dík za vyvedenou organizaci. Kačce Kašpárkové díky za pomoc při focení :-)

DĚTSKÝ (FOTBALOVÝ) DEN: MLÁDEŽ PROHNALA RODIČE!

Na obloze se mračilo, zato na hřišti Slovanu Chabařovice pršely úsměvy! V pátek 3. června uspořádal fotbalový klub dětský den pro své členy a hlavně pro své talenty. Děti nastoupily ve dvojzápase proti rodičům - a bylo se na co dívat, fotbalový potěr se s dospělými nemazlil. Jak mladší, tak starší kluci (a Adélka) uhráli s rodiči remízu - 10:10, resp. 11:11, v penaltovém rozstřelu byli vždy úspěšnější ti perspektivnější. Šéftrenér mládeže Pavel Nechuta opět míchal drinky, jejichž výtěžek jde tradičně na děti, a opékaly se buřty.

CVRKOT NA HŘIŠTI, NÁBOR BAVIL 158 DĚTÍ

Na chabařovickém fotbalovém hřišti bylo v pondělí dopoledně pořádně živo. Slovan Chabařovice, Fotbalová asociace České republiky a okresní svaz uspořádaly akci v rámci Měsíce náborů. Na rozmanitých stanovištích se bavilo 158 dětí z mateřských a základních škol v Chabařovicích, Chlumce a Trmic. Kromě našich mládežnických trenérů Pavla Nechuty, Lukáše Krále a Petra Orsága pomáhali i ústečtí druholigoví fotbalisté. Konkrétně Jan Martykán, Tomáš Smola, Jan Peterka a Adnan Zukič. Do organizace se zapojily i učitelky a samozřejmě šéf našeho klubu Reinhold Gehlert. „Akce se vydařila, organizátoři připravili výborná stanoviště, které jsem ještě neviděl, třeba hod tenisákem do kužele. Bylo to velmi pěkné,“ uvedl za fotbalový svaz profesionální trenér mládeže Jan Štefko. „Nejde nám jen o nábory, ale také o to, aby se děti hýbaly a poznaly sportoviště. Plno klubů si uvědomilo, že když nezačnou s dětmi, fotbal bude mít dřív nebo později problémy. Bohužel nemáme k dětem dospělé – a když už ano a šikovné, nejsme schopní je zaplatit. V tom je důležitá spolupráce se samosprávou.“

NÁVRAT: SOUSTŘEDĚNÍ U LIŠKY OČIMA KAMERY

Začalo letní počasí, co se trochu ochladit? Třeba k tomu pomůže pohled na zimní soustředění chabařovické fotbalové mládeže v Krkonoších.

PERNÝ VÍKEND DĚTÍ: ČARODEJNICE A TEPLICE SE SPARTOU!

Kdo si hraje, nezlobí! Chabařovické fotbalové děti tedy o víkendu musely být pořádně hodné. Kromě svých fotbalů zvládaly i další akce. Klub jim na sobotu připravil čarodějnice na hřišti, pálila se Morana a baštily špekáčky. V neděli pak vyrazil autobus, který poskytl Dopravní podnik města Ústí nad Labem, na fotbalovou ligu Teplice - Sparta. Jelo 17 dětí a 12 dospělých, fandili v rohu Stínadel, baštili popcorn a užívali si atmosféru, kterou vytvořilo téměř 11 tisíc diváků. Foto: Pepe Hnyk

FOTBALOVÉ DĚTI HODOVALY

FK Slovan Chabařovice, to není jen fotbal, ale i plno dalšího vyžití pro děti. Na Velikonoční pondělí šly hodovat spolu s trenéry Pepou Hnykem, Pavlem Nechutou a Tondou Zelenkou, přidali se i někteří rodiče, malých fotbalistů byly téměř dvě desítky. Prošly se celé Chabařovice, vyšupali kupu dam. Všem, kteří se přihlásili, děkujeme! Končilo se na hřišti opékáním buřtíků. 

PRVNÍ TRÉNINK DĚTÍ VENKU

Hale odzvonilo, fotbalová mládež Slovanu Chabařovice v úterý 22. března poprvé vyběhla na trávník. Jako první si ho užili mladší přípravka a mladší žáci. Pozor: ve čtvrtek tyhle kategorie trénují od 10 hodin, děti mají prázdniny!!!

MINIPŘÍPRAVKA NA UJEP

V hale ústecké univerzity se naše minipřípravka zúčastnila v neděli 20. března turnaje pořádaného ústeckou Armou, nehrálo se na výsledky, všichni si odnesli medaile a sladkosti. Patronem turnaje byl Lukáš Vaněk, stoper druholigového Ústí, který si s našimi nejmenšími i popovídal.

 

Vyúčtování zimního kempu

 

Soustředění, den 7: Adieu!

Výprava Slovanu Chabařovice se dnes rozloučila s Boudou u Lišky a rodinou Petra Racina, kterému tímto všichni účastníci zájezdu děkují za skvělé podmínky k zimnímu soustředění. Děti už jsou doma, místo zasněžené Velké Úpy je vítaly promoklé Chabařovice. Ale jsou plné zážiků a sportovních zkušeností.

Soustředění, den 6: Diplomy od Krakonoše

Poslední regulérní den na soustředění patřil sjezdaření, tentokrát v nových kulisách. Jezdilo se v areálu Portášky ve Velké Úpě na červené, tedy hodně prudké, a modré sjezdovce. Nahoru se lyžníci z Chabařovic dostali sedačkovou lanovkou, tu pak střídali s dalšími vleky, které byly vybaveny kotvami. Pro některé šlo o premiéru na umělém sněhu. Tři nováčci – Mates Andrela, Jirka Brabec a Tomík Falát - se ještě učili na Sagasserových boudách s Pavlem Nechutou a pokrok udělali obrovský: dnes už sami jezdili na vleku jako mazáci, stejně tak dobře jim to svištělo i dolů. K obědu se podával vývar s krupicí a těstoviny s vepřovým na paprice, k večeři borůvkový knedlík. Po něm následovalo slavnostní vyhlášení zimního kempu, každý z účastníků dostal Certifikát lyžaře od Krakonoše. V druhé části ceremoniálu před děti předstoupili za zvuku olympijské fanfáry a hurónského smíchu trenéři v antických kostýmech a předávali medaile za šipkařský turnaj, lyžování a běžkaření.

Soustředění, den 5: Běžky bez Sněžky

Po dvou sjezdařských dnech se výprava Slovanu Chabařovice na zimním kempu v Krkonoších opět postavila na běžky. Cíl? Sněžka! Nejvyšší hora Česka. Kousek s běžkami na ramenou, pak stoupání na Portášky a nakonec na Růžohorky ve výšce zhruba 1230 metrů nad mořem. Ve stejnojmenné boudě si děti daly čaj, borůvkový koláč a venku snědly zabalený oběd, kuře s chlebem. Výjezd lanovkou na Sněžku nakonec padl, protože kvůli mlze bylo vidět jen na pár desítek metrů a nikdo by si výhled neužil. Takže pak šup zpátky dolů, sjezd většina dětí dala hrdinsky na běžkách. V nohou měli Chabařovičtí nakonec 11 kilometrů! K večeři se podávala bramoračka a vepřové výpečky s bramborovým knedlíkem a špenátem nebo zelím. Na číšníky si zahrálo trio Renda Toběrný, Vláďa Škrabák a Dan Pekárna, šlo o vtipný trest za to, že si zapomněli na Růžohorce batoh. Taky museli recitovat básničku, kterou sami vymysleli – a povedla se (viz foto). Večer patřil šipkařskému turnaji, zvítězil Páťa Zoula před Rendou Toběrným a Honzou Tvrdíkem. Děkujeme za dobrůtky paní Čepelové, které dnes dovezl pan Zoula.

Soustředění, den 4: Hustý!

Stejný program jako v úterý, přesto jiný den. Sjezdařilo se opět na Sagasserových boudách, ale za zcela odlišných podmínek. Ráno začalo hustě sněžit, sjezdovku pokryl prašan a mlha, kterou by ani Rákosníček nerozkrájel, rapidně snížila viditelnost. Přesto se výprava Slovanu Chabařovice náramně bavila, všichni už zvládli jízdu na pomě. K obědu se podával na místě rohlík, čaj a sušenka. Po třetí hodině odpoledne, když se lyžovačka chýlila ke konci, ztratil podnikatel z Prahy mobil. Bohužel bílý v bílém sněhu. Hledal ho celý chabařovický tým. Až když se zavelelo k odjezdu, mobil se zázrakem podařilo najít. Jeho majitel už byl pryč, podařilo se ho zkontaktovat a trenéři mu ho předali. Slíbil za něj odměnu, vytvoří nový profesionální webu chabařovickému fotbalu! Zdarma – což je výrazná finanční úspora. Vpodvečer vedle Boudy u Lišky děti ještě bobovaly, k večeři zdlábly květákovou polévku a smažený sýr s bramborem a tatarkou nebo kečupem.

Soustředění, den 3: Lyžníci a Krakonoš

Do skiareálu Sagasserovy boudy, který střeží vyřezávaný Krakonoš, vyšlápla výprava malých fotbalistů ze Slovanu Chabařovice a celý den věnovala lyžovačce. Sjezdovka mírná, spíš rodinná, vlek typu poma. S ním někteří z našich měli problémy a ne vždy odstartovali napoprvé, vlekaři v jednu chvíli ruply nervy a do mikrofonu zahlásil: „Fotbalisté by se měli držet mičudy!“ Trenéři si lyžaře rozdělili do tří skupin, Libor Kašpárek jezdil s nejzkušenějšími, Lukáš Král se středně pokročilými a Pavel Nechuta si vzal na starost začátečníky. Loňští nováčci se rychle rozjezdili a šlo jim to jako po másle. Oběd byl na místě, majitel Boudy u Lišky Petr Racin ho přivezl na skútru, děti baštily sekanou s chlebem. Zpátky se šlo jinou trasou než nahoru - po prudké sjezdovce. Fotbalisté ji sjížděli po zadku a měli z toho velkou bžundu, šlo o pořádný fofr. K večeři se podával vývar s kapáním a plněné bramborové knedlíky s uzeným masem a zelím. Pak ještě následoval turnaj v špikách. Opět perný den.

Soustředění, den 2: Na boby! Na běžky!

První kompletní den na zimním kempu v Boudě u Lišky. Ráno se přidělovaly lyže a boty, dopoledne patřilo bobování. A rozhodně šlo o velké sportovní výkony, neboť stoupat pořád do kopce není žádná legrace. Nechyběly závody, skoky, pády a smích, radovánek se účastnili i trenéři. K obědu čočková polévka a špagety. Po poledním klidu výšlap na běžkách. Nejdřív s nimi pěkně na ramenou za sněhem, který leží až výš, pak čtyřkilometrový okruh na bílé peřině a v krásných kulisách Krkonoš. K večeři se podával vepřový řízek se šťouchanými brambory.

Soustředění, den 1: Sluníčko, sluníčko...

Zatímco loni výpravu mládeže Slovanu Chabařovic vítala při přijezdu do Krkonoš na zimní tréninkový kemp fujavice, tentokrát malé fotbalisty šimralo sluníčko. "To je spíš letní soustředění," utrousila Adélka Kratochvílová. 24 dětí a 4 dospělí vyrazili ráno z Chabařovic, cestou se naobědvali ve vyhlášeném Penzionu u Červinků v Čisté u Horek, kolem třetí se parkovalo v Peci pod Sněžkou, respektive ve Velké Úpě. Petr Racin, majitel Boudy u Lišky, vyvezl věci na skútru, Slovan si dal výšlap na kopec a pak se ubytoval v chatě, která září novotou. Uvnitř je krásně obložená dřevem. Děti jsou ubytované v apartmánech, trenér Pavel Nechuta je upozornil, ať si nehrají se spotřebiči. Páťa Bílek to hned glosoval: "A můžeme si s kuchní hrát jenom jako?" Kouč reagoval bystře: "Ale pak ti jenom jako dám na zadek." Všichni se smáli. Po ubytování (kdo s kým spí je vidět na fotografiích) následovala večerní procházka na kopeček. Dole sníh skoro není, nahoře už je ho aspoň trochu a souvislého, byť je mokrý. K večeři byl vývar s nudlemi a kuřecí plátek s rýží.

Jídelníčky: Děti měly na soustředění v Boudě u Lišky možnost vybrat si jídelníček. Každý pokoj napsal své menu a čeho bylo nejvíc, to se bude vařit. Mimo jiné na „objed“ bude „zizek“ - viz foto :-) Děkujeme i rodičům, kteří věnovali dobrůtky.

Na kuželně

Ve středu 20. ledna si fotbalisté Chabařovic ze starší přípravky a mladších žáků zaházeli na střekovské kuželně Sokola Ústí nad Labem. Netradiční trénink se povedl, nejlepší byl Renda Toběrný následovaný Lukym Boškem, třetí místo obsadil Honza Tvrdík. Nejvíc v jedné sérii tří hodů naházel Tom Prskavec, shodil 20 kuželek. Zapojili se i trenéři Lukáš Král, Pepe Hnyk a Pavel Nechuta.

A Forresti vyběhli... poprvé!

Běž Forreste, běž! Výkřik ze slavného filmu pasuje už i na chabařovickou fotbalovou mládež, od neděle 10. ledna trenéři do svého repertoáru zařadili běžecké tréninky. První, zamlžený výběh vedl kolem koupaliště a měřil zhruba dva a půl kilometru, kromě toho mladí hráči ukazovali sílu na prolejzačkách. Bez běhání to už nepůjde, bude se o víkendech pokračovat, pokud to počasí dovolí.

Vánoční dokopná

Malí fotbalisté z Chabařovic budou mít Vánoce dvakrát, ty první si užili už v sobotu 19. prosince v trmické školní hale. Při tradiční dokopné si děti pod dohledem rodičů zahrály florbal, za zvuku vánočních koled dostaly dárky a nabažily se dobrot, které přinesly maminky (včetně skvělého fotbalového dortu). Všem zúčastněným děkujeme, přejeme krásné Vánoce a šťastný nový rok.

Turnaj v Meziboří

Po přípravkách se v sobotu 12. prosince vypravili do Meziboří na halový turnaj i mladší žáci. Zjistili, že musejí ještě hodně přidat, skončili poslední.

Minizápas

Pondělní halová příprava minipřípravky s FK Ústí ve videosestřihu. A také objektivem jednoho z trenérů Pepe Hnyka.

Kluci v hale

Trávníku odzvonilo, sychravé počasí vehnalo už všechny fotbalové talenty z Chabařovic do zdejší haly. Fotky ze středečního tréninku (18. 11.), kde s mladší přípravkou běhalo i pár starších kluků.

Kamarádi do deště

Video z letního soustředění mládeže Slovanu Chabařovice zpestří sychravý podzim, i když je taky částečně propršené. Oživte svým malým fotbalistům vzpomínky na léto a pusťte dokument dětem. Kdo chce video na flešku třeba i ve vyšší kvalitě než je na internetu, dejte ji trenérům a zařídíme to.

Kluci v akci

První video z letního soustředění Slovanu Chabařovice v Holanech a na hřišti v Zahrádkách.

Dva ze Slovanu hráli za okresní výběr

Ve čtvrtek 17. září reprezentovali dva mladí fotbalisté Slovan Chabařovice v meziokresní soutěži. Nastoupili v oranžovém dresu Okresního fotbalového svazu Ústí nad Labem na turnaji v Litoměřicích: Tomáš Prskavec v kategorii U12, Michal Bílek v U11. Oba ústecké týmy skončily bez vítězství. Na turnaji se za krásného počasí představili i další kluci z Chabařovic, kteří hrají za Teplice - Havlík, Kučera a Douša.

 

Wurzen, den 3: Srdnatě proti Paříži, nakonec osmí

V zimě, že by Yettiho nevyhnal, se dohrával mezinárodní turnaj U13 v německém Wurzenu. Chabařovičtí žáci posílení o kluky z Chlumce už žádné další body a góly nepřidali, hráli totiž proti celkům ze špičky tabulky. Bojovný výkon ani Prskavcem chycená penalta proti černošskému týmu z Paříže nestačily, český výběr nakonec rupnul 0:2. S vítězem turnaje polským Miliczem padl pouze 0:1 po gólu z úvodní akce zápasu. Lotyšská Auda přehrála Slovan 5:0. Chabařovice skončily osmé se šesti body a skóre 6:20.

Po turnaji následoval průvod v rámci Saských dnů, do kterého se třeba vedle pralidí zařadili i fotbaloví žáci. Na náměstí, kde bylo i ruské kolo, pak jednotlivé týmy vystoupaly na pódium a pořadatelé je dekorovali. Vítězný polský celek dostal obří trofej - podívejte se do galerie!

Výsledky, den 2: Chabařovice - Auda (Lotyšsko) 0:5, Chabařovice - AF Paris (Francie) 0:2, Chabařovice - Milicz (Polsko) 0:1.

Konečné pořadí: 1. Milicz 23 bodů, 2. Auda 19, 3. Warstein 19,  4. AF Paris 17, 5. Wurzen 13, 6. Nischwitz 12, 7. Tamasi 12, 8. Chabařovice 6, 9. Burkatshain 5, 10. Llandovery 1. 

 

Wurzen, den 2: Zatím dvě vítězství

Šest zápasů, dvě výhry, čtyři porážky. Taková je bilance chabařovicko-chlumeckého týmu po prvním dnu na turnaji v německém Wurzenu, kde jim nad hlavami sem tam zaburácí letadlo. V desetičlenné tabulce patří českým vyslancům 8. příčka, a to v neděli hraje s nejlepšími: proti vedoucímu polskému Miliczu (ještě neinkasoval), proti černošskému týmu AF Paris, který je druhý, a proti čtvrtému lotyšskému FK Auda.

Výsledky 1. dne: Chabařovice – Tamási (Maď.) 1:0 (Hersina), Chabařovice – Wurzen (Něm.) 0:4, Chabařovice – Burkartshain (Něm.) 1:4 (Pick), Chabařovice – Llandovery (Wales) 4:0 (Brabec, vlastní, Fábri, Hersina), Chabařovice – Warstein (Něm.) 0:2, Chabařovice – Nischwitz (Něm.) 0:3.

Chabařovice: P. Ryska, Brabec, Pekárna, M. Bílek, T. Prskavec, Zoula, Toběrný, Pick, Hersina, Švec, Horváth, Fábri, Škrabák.

Pořadí po 1. dnu: 1. Milicz 14 bodů, 2. Wurzen 12, 3. AF Paris 11, 4. 4. Auda 10, 5. Warstein 10, 6. Tamasi 8, 7. Nischwitz 6, 8. Chabařovice 6, 9. Burkatshain 5, 10. Llandovery 1.  

 

Wurzen, den 1: Kolotočáři

Výprava chabařovických fotbalistů posílená o kluky z Chlumce dorazila v pátek odpoledne do německého Wurzenu, kde se o víkendu zúčastní mezinárodního turnaje žáků. Cesta bezproblémová, jen před sjezdem z dálnice Čechy zbrzdila menší zácpa. Osádka jednoho z vozů se tak bavila výměnou "ksichtíků" s důchodcem z druhého pruhu, který na tuto hru ochotně přistoupil a sázel grimasy, s kterými by se v éře němého filmu proslavil. Byl tak zanícený, až mu jednou auto chcíplo. Šestnátitisícový Wurzen policie skoro hermeticky uzavřela, neboť se zde konají velkolepé Dny Saska, naše posádky však měly proustku. Chabařovičtí dojeli do útulného fotbalového areálu, kde zrovna probíhal turnaj handicapovaných, ubytovali se ve stanu vedle Maďarů a týmu z Walesu, pro každého bylo připravené lehátko. Následovala registrace, večeře (buď těstoviny s rajskou, nebo dobrota v housce z grilu – steak, karbanátek se sýrem nebo bílá klobása) a vyfasování kabiny (číslo 11). Poté už svěřenci trenéra Pavla Nechuty vyrazili do města na luxusní pouť a veselici. Většina kluků šla na ruské kolo (2,5 euro), nejodvážnější na zběsilý Break-dance (3 euro), dvojka z Chlumce na autíčka (3 euro). Zítra začne turnaj. Bude to taky kolotoč?

 

Soustředění, den 6: Pohárový pátek

Táborákem zakončili fotbaloví mládežníci ze Slovanu Chabařovice svůj týdenní kemp v Holanech; náročný i osvěžující. Únava už se nakupila, projevila se i při tréninku, ale většina hráčů ukázala velkou vůli. O dvou lehčích cyklopádech hovořit nebudeme z obavy o zdraví maminek. Odpoledne proto bylo oddechovější. Relax obstaraly hrátky u bazénu, při nich třeba hledání granátů na dně anebo války na ramenou trenérů. V podvečer děti za odměnu dostaly zmrzlinový pohár. Když ho někdo nedojel, vzal si ho na starost Luky Bošek - před sebou měl naráz sedm pohárů! A v sobotu už hurá domů. Ale ať promluví děti. Jak se jim kemp líbil? Renda Toběrný: Mně se líbil bazén i tréninky, že nebyly daleko jako minulý rok. I celý areál a kemp je krásný, je tady spousta sportovišť, máme i pingpongovou hernu. Vaří tady skvěle. Adélka Kratochvílová: Líbilo se mi tady hrozně! Všechno bylo perfektní. I trenéři. Dan Pekárna: Líbily se mi tady tréninky - i v dešti. Obědy mi chutnaly, hlavně špagety, guláš, kuře, smažák s hranolkama. Užíval jsem si výlety, soutěže a hry, co jsme tady dělali, nebo jak jsme chodili po lanech.

 

Soustředění, den 5: Peklo

Pátým dnem kempu chabařovické fotbalové mládeže v Holanech se neslo jedno slovo: PEKLO! Dopoledne výprava opět trénovala v Zahrádkách, poprvé za krásného slunečného počasí. Nejstarší kluky Lukáš Král trochu prohnal, tady se o malém peklíčku mluvit dalo. Když pak odpoledne vyjeli fotbalisté směrem do Pekla s velkým P, což je Národní přírodní památka, museli vyšlapat pekelné stoupání k restauraci, kde si měli dát limču. Jenže ouha, zpoceným a zmoženým cyklistům Luky Král četl: Pro nemoc zavřeno! Rozdala se svačina a o přídavky soutěžili fotbalisté v cyklistické jízdě do vrchu - a nadšeně! Samotná jízda do Pekla byla protkána bažinami, močály, popadanými stromy přes cestu. Očistec! Všichni ho zvládli. Jen autor těchto řádků se poroučel k zemi, protože se snažil natáčet za jízdy (hloupost, jasně :-). Parádní scenérie pískovcového kaňonu v údolí Robečského potoka byla pro všechny odměnou za velkou dřinu. Po večeři si opět autor těchto řádků prošel znovu peklem. Trenérský triumvirát v čele s Pavlem Nechutou mu při sprchování sebral svršky a zamknul pokoj, když byli všichni na večeři. Navlečený jen do přehozu z gauče, který je na chodbě, musel vkročit do jídelny plné dětí i dalších hostů :-) Děti za den našlapaly snad 30 kilometrů. Ale "pekelný" den byl stejně pro všechny RÁJEM!

 

Soustředění, den 4: O dva zuby chudší

Ani počasí nezastaví chabařovickou fotbalovou mládež na kempu v Holanech. Středeční dopolední trénink opět propršel, ale nevadilo to. Odpoledne výletníci zůstali v areálu Rekreačního střediska Aero, kde trenéři vymysleli provazolezectví. Napnuli lana mezi stromy a poslali děti do nízkých výšin. Dětské hřiště posloužilo k dalším adrenalinovým disciplínám. A fronty se stály na trampolíny. Výprava z Chabařovic je po dnešku o dva zuby chudší. Ráno u snídaně ukázal díru v chrupu Mates Anderla, při tréninku míč pořádně nafackoval Páťovi Zoulovi, který si pak viklající zub vytrhnul. Večer se hrála ping-ponogová obíhačka i s bačkorama, děti se trhaly smíchy při hádání xichtíků (viz fotogalerie), gratulovalo se Honzovi Novákovi k desátým narozeninám! A dostal i hobla. Přišla první psaní. Jedno pro sourozence Koudelkovy, sedm dalších pro Tomáše Prskavce. Kdo chce poslat vzkaz svému potomkovi, může přes níže uvedený formulář - vzkaz přečteme!

 

Soustředění, den 3: Megaturnaj v penzionu

Třetí den na soustředění chabařovické fotbalové mládeže v Holanech ovlivnil vytrvalý liják, který neustal ani na chviličku. Z nebe se snášely provazce deště, kvůli nimž trenéři o fous zkrátili dopolední trénink na hřišti. Odpoledne tak děti zůstaly v penzionu, program jim obstaral megaturnaj ve vyklizené společenské místnosti. Hráči se rozdělili do dvojic a každý hrál s každým, celkem se odkopalo 91 zápasů!

Došlo třeba na bratrská derby Bílkovců a Rysků, ale i na El Clásico mezi FC Barcelona (Kašpárek-Messi a Zoula-Neymar) a Realem Madrid (Kalenda-Ronaldo). Všichni dřeli, jeden si dokonce prodřel ponožky - a vyplatilo se mu to. Páťa Bílek vyhrál turnaj spolu s Danem Pekárnou, i další čtyři týmy měly stejně bodů jako vítězové, rozhodlo skóre: 2. Zdeněk Ryska + René Toběrný, 3. Tomáš Prskavec + Matěj Anderla, 4. Miroslav Horák + Lukáš Král, 5. Jakub Kašpárek + Patrik Zoula. 

K obědu se dnes podávala zeleninová polévka a bramborový knedlík, uzené a špenát, k večeři čína s rýží. Mimochodem, v areálu RS Aero Holany byla před Slovanem Chabařovice na soustředění i mládež hokejových Pirátů Chomutov, a to už je nějaký klub! Vybrali jsme dobré místo.

 

Soustředění, den 2: Hladovci

Štvalo vás někdy, že váš potomek nejí, že se v jídle jen nimrá, ohrnuje nos, kření se? Měli jste být v pondělí v Holanech na soustředění fotbalové mládeže Chabařovic. Při večeři se servíroval guláš s kolínky a děti stály frony na přídavky! Až kuchařka musela pobídnout dospělé, ať jdou dopředu, jinak na ně nezbyde. Důvodem mohl být i perný sportovní den. Ráno mládež absolvovala první fotbalový trénink v Zahrádkách, rozdělaná na tři party - Libor Kašpárek měl nejmenší, Pavel Nechuta prostřední a Lukáš Král nejstarší. Podívat se přijel cestou z dovolené i předseda řečený Olda. Po tréninku si některé děti zaběhly do kukuřičného pole, které ze dvou stran obléhá hřiště, a ulouply si dobrotu. (Dobrota byla i k obědu: buchtičky se šodó). Odpolední program patřil cyklistice, fotbalisté rozdělení na dvě party našlapali skoro 15 kilometrů v terénu. A během nich se kochali mimo jiné i pohledem na ryby, které vyskakovaly z vody pod jezem. Do vody pak skočili i oni, a to v areálu RS Aero. Večer se vyhlásily nedělní soutěže - vědomostní vyhrál pokoj děvčat Kašpárková, Kratochvílová, Koudelková, šipky ovládl Tvrdík (zvláštní cenu dostal Jelínek - nejvíc bodů v jednom kole - 87), ve stolním fotbálku byl první pokoj ve složení Prskavec, Zoula, Kopřiva a Pekárna. A soutěžilo se znova, mimo jiné ve hře Aktivity. Po večerce si jí zahráli i trenéři, takže tradiční denní zpráva pro rodiče se maličko opozdila :-)

 

Soustředění, den 1: Chčije a chčije

Mise Holany pro chabařovickou fotbalovou přípravku a žáky začala. Už cesta byla zábavná. Za Malým Březnem skončil liják jak od Cimrmana, sluníčko opět vykouklo, ukázalo se 65 krav, jedna laňka, balíky slámy a řada chmelnic. Ty se staly námětem pro osádky dvou vozů. V jednom se na dotaz, co to je za rostlinu (míněno chmel), rozhostilo ticho. Po nápovědě, že se z ní vyrábí pivo, se po chvilkovém hloubání ozval Páťa Bílek. S jiskrou v oku radostně hlásil: Pivoňka! Za chvíli se opravil a řekl správnou odpověď, vtipálek. Další auto šoféroval Lukáš Král, a když míjel zelené zlato, zahlásil: Když jedeme kolem chmele, musíme tleskat. (Pivařský rituál?). O pár kilometrů dál děti zničehonic začaly nadšeně tleskat a Lukáš se na ně s údivem koukal. „Proč plácáte?“ divil se. Když se mrknul do strany, kde se zelenal chmel, docvaklo mu to. Areál RS Aero Holany přivítal výpravu ze Slovanu v plné kráse; budova je moderní, pokoje krásné, prostředí s bazénem a dětským hřištěm excelentní, jídlo výtečné (oběd: knedlíčková polévka a plátek na paprice s knedlíkem, večeře: ryba či rybí prsty s bramborem). Malí fotbalisté se po obědě na kolech vydali na trávník do Zahrádek, kde budou trénovat. Prudký déšť přečkali u limonády, po cestě zpátky se mohli po vzoru Zdeňka Svěráka z Obecné školy rozčilovat: Kdo mi sundal blatníky! Další program ovlivnila bouřka a slejvák. Pokoje soutěžily v šipkách, fotbálku a ve slovní hře. A děti nakupovaly na baru, hitem je jedlý papír v designu bankovek. Na fotkách si můžete prohlédnout dobroty, co byly k jídlu, i složení jednotlivých pokojů.

 

Minipřípravka do zbroje!

Už i naši nejmladší, minipřípravka Slovanu Chabařovice, trénují na novou fotbalovou sezonu. V ní je bude čekat i několik satelitních turnajů, v nichž se poměří s celky FK Ústí nad Labem, Jiskra Velké Březno a Český lev Neštěmice. Foto: Josef Hnyk

 

Přípravka, dýmovnice a naháč

Zápas skoro se vším všudy sledovala přípravka fotbalových Chabařovic v sobotu 18. července na teplických Stínadlech. Domácí hostili v ligové generálce Dynamo Drážďany, šlo zároveň o oslavu 70 let FK Teplice. O atmosféru na stadionu se starali především němečtí příznivci, jichž dorazilo plno. Jejich skandování má říz! Ale stejně jako domácí kotel i vlajkonoši Dynama odpálili dýmovnice, které pořádně štípaly v nose. O nečekanou vložku se postaral německý naháč, který vběhl v rouše Adamově na hřiště a pořadatelé ho zkosili skoro až u středového kruhu. Fanda Koudelka zřejmě za své neúnavné fandění dostal od hostujícího fanouška šálu Dynama Drážďany! Kluci si pak šli pro kartičky fotbalistů Teplic na autogramiádu. Škoda, že se nepovedl fotbal jako takový. Jak konstatoval trenér Pavel Nechuta: "Kluci, koukejte se, jak se to hrát nemá." Domácí prohráli 0:2, navíc se na hřišti hráči i dvakrát prali.

Novinky

PŘÍSPĚVKY DOSPĚLÍ

Příspěvky můžete posílat na č.ú.:
2501531597/2010 uveďte své jméno, příjmení a za který měsíc platíte.
celoroční = 1800,- Kč
1/2 roční = 900,- Kč
měsíční = 150,- Kč

PŘÍSPĚVKY MLÁDEŽ

Příspěvky můžete posílat na č.ú.: 2100801031/2010 uveďte jméno, příjmení a za který měsíc platba je. Částka za měsíc je:
1 dítě = 350,- Kč
2 děti = 600,- Kč
3 děti = 750,- Kč