FK Slovan Chabařovice
Fotbalový klub
Dopřejme pohyb dětem ...
volejte
+420 725 500 112

Archiv mládeže 2014/15

 

Gól roku!

Připomenutí střeleckého dne chabařovické mladší přípravky na jarním domácím satelitu. Včetně gólu roku a lá FC Barcelona!

 

6x díky! Dokopná, brigáda, "Turbohans", maskot a Jendisova rozlučka

Chabařovický fotbal ve víru událostí. Sobota 20. června jimi překypovala. Začalo se ranní brigádou, kde se sešli funkcionáři, dospělí hráči i děti, rodiče... Díky! Pracovní šrumec vystřídalo veselí, mládež měla dokopnou. Trenér Pavel Nechuta zhodnotil uplynulý ročník a přidal výhled na ten nadcházející, v němž přibude družstvo žáků s výpomocí z Přestanova. Předpřípravka se bude pravidelně zúčastňovat turnajů, dva už má za sebou. Trenéři Pavel Nechuta a Lukáš Král sklidili potlesk (trenéři, Díky!) a dostali od rodičů darem lahev kvalitního pitiva, fandící kšandy a hlavně nového maskota pro mládežnické týmy: krásného plyšového lvíčka s chabařovickým dresem. Jeho autorce, babičce Tomíka Faláta, patří Díky! Klub se rozloučil s Jendisem Říhou, který se stěhuje. Na blankytně modrý dres se mu všichni spoluhráči podepsali, dostal i chabařovickou fanšálu a klubovou vlaječku. Jendisovi za jeho chabařovickou etapu: Díky! Maminky napekly, navařily, stoly se prohýbaly. Díky! Onen ohlášený "rakouský" barman Petr Dolejší dovezl plné auto melounů, z nichž se svojí milou míchali drinky. Kinderhans pro děti a turbohans pro dospěláky. Výtěžek šel na mládež fotbalového Slovanu Chabařovice, vybralo se 2320 korun. Opět - Díky!

 

Premiéra maskota: mladší bronzoví, předpřípravka válela

Sezonu zakončila chabařovická (před)přípravka v neděli 21. června na tradičním turnaji ve Velkém Březně. Mladší odehráli šest zápasů, vyhráli jednou nad Neštěmicemi, což jim zajistilo konečné 3. místo a bronzový pohár. Za většinu výkonů se rozhodně stydět nemuseli. Střeleckou formu potvrdil Kuba Kašpárek, autor čtyř gólů, stejně produktivní byl i Luky Bošek. Naposledy nastoupil Jenda Říha, který se stěhuje, po turnaji si oblékl dres podepsaný svými spoluhráči. Ve "Velkáči" startovala i předpřípravka, nehrálo se na výsledky, ale našim nejmenším se dařilo, opět dali kupu gólů. Možná jim k tomu pomohl nový maskot lvíček, který vytvořila babička Tomíka Faláta. I předpřípravka dostala pohár, oba naše týmy si potom pochutnaly na dortu ve tvaru míče.

Mladší přípravka: Chabařovice - Neštěmice 2:1 (Kašpárek, Bošek), Chabařovice - Velké Březno 2:7 (Bošek, Patrik Bílek), Chabařovice - Boletice 1:9 (Koudelka), Chabařovice - Neštěmice 1:5 (Bříza), Chabařovice - Velké Březno 5:8 (Kašpárek 2, Falát, Bošek, Bendel), Chabařovice - Boletice 2:5 (Kašpárek, Bošek).

 

Rozjezdy pro hvězdy!

Naši nejmenší, chabařovická předpřípravka, má za sebou první herní zkušenost v životě. V neděli 14. června uspořádal FK Ústí nad Labem na chabařovickém hřišti velký turnaj, kde startovalo 13 mužstev od Děčína po Litvínov. Hrálo se na čtyřech hřištích, na každém na čtyři branky. Skutečné rozjezdy pro hvězdy! Výsledky důležité nebyly, ale všichni ukázali velký zápal. A Chabařovice nastřílely i dost gólů.

 

Chabařovické Nagano!

Finálový turnaj Okresního fotbalového svazu Ústeckého kraje dopadl pro chabařovické mládežníky znamenitě. Mladší přípravka vyhrála všech pět zápasů, přepište historii! To se jí ještě nikdy nepovedlo. Hrála prostě skvěle. Pěti góly se blýskl Kuba Kašpárek, čtyřmi Lukáš Bošek, který se zaskvěl hattrickem proti Ústí 2007. Starší přípravka měla jedinou pihu na kráse, ale i čtyři výhry z pěti utkání jsou pro ni famózní. Derby s Chlumcem nabídlo velký boj, který rozeskl hattrick Páti Zouly. V případě chabařovické přípravky letos platilo - to nejlepší nakonec! Odměnou byly medaile a v Chaloupce naproti stadionu FK Ústí, kde se turnaj uskutečnil, zmrzlinový pohár. Hrálo se na parádním trávníku, kde kopou druholigoví ústečtí fotbalisté, a rodiče fandili i z nové tribuny.

Starší: Chabařovice - Uragán 5:0 (Toběrný, Novák, Zoula, Tomáš Prskavec, Pekárna), Chabařovice - Chlumec 3:2 (Zoula 3), Chabařovice - Vaňov 4:1 (Michal Bílek 2, Toběrný, Novák), Chabařovice - Chuderov 0:4, Chabařovice - Uragán 4:0 (Zoula, Kopřiva, Novák, Toběrný).

Mladší: Chabařovice - Tisá 2:0 (Bříza, Zdeněk Ryska), Chabařovice - Neštěmice 7:1 (Kašpárek 2, Říha 2, Koudelka 2, Patrik Bílek), Chabařovice - Ústí 2007 3:1 (Bošek 3), Chabařovice - Ústí 2008 2:0 (Kašpárek, Bošek), Chabařovice - Chuderov 2:1 (Kašpárek 2).

 

Mojito party, 3400 korun - díky!

Dej si panáčka, přispěješ na žáčka! Nelituj koruny, bude na meruny! Agitační hesla, pečlivě vymyšlená a nakreslená trenérem fotbalové přípravky Chabařovic Pavlem Nechutou (a jeho otcem), v sobotu zabrala. Po domácím satelitním turnaji mladší přípravky se proměnil v barmana, návštěvníkům fotbalového hřiště pak až do večera neúnavně míchal mojito a cuba libre. A stejně neúnavně tloukl paličkou do pytlíků s ledem. V jeho podání výtečné drinky! Alespoň soudě podle velkého zájmu. Připravil i nealko varianty pro děti. Z každého pití šlo 25 korun na mládež. Získala tak výjimečných 3400 korun! Celý klub i Pavel všem děkují.

 

Penaltologie

Trocha studijního materiálu pro trenéry i naše malé fotbalisty. Video zachycuje víkendové penaltové rozstřely, každý z exekutorů má svou penaltu natočenou. Zajímavý je rozdíl mezi velikostí branek na turnajích ve Velkém Březně a Mojžíři, starší přípravka moc místa na gól neměla. Objevilo se netradiční penaltové zakončení Rosického šajtlí, góly šťastné i mířené, rány vedle nebo do břevna. Anebo záběr, jak Tomík Falák dostal nafackováno od míče, když chytal. A jak to přešel bez mrknutí oka.

 

Čarodějnice

Malý fotonávrat k čarodějnicím na hřišti. Klub a Karel Král připravili pro děti buřtíky, jen se po nich zaprášilo. Všichni si to užili - tedy až na tu čarodějnici, shořela závistí, že si taky nedá.

 

S tebou mě baví svět (po Chabařovicku)

Poslední tečka za zimním soustředěním fotbalové přípravky Slovanu Chabařovice symbolicky v čase návratu zimního počasí. Podívejte se, jak se děti pod vedením našich trenérů měly. Kdo bude chtít filmeček v lepší kvalitě, než je na youtube, může přinést flešku na trénink a my ho nahrajeme. Nebo vypálíme na DVD.

 

Trénink s cheerleaders

Přípravka FK Slovan Chabařovice se díky trenérovi Pavlu Nechutovi nevěnuje výhradně fotbalu, ale i všeobecným pohybovým aktivitám, které děti rozvíjejí. V pondělí 2. března poprvé pozval na trénink starších kluků roztleskávačky z ústecké skupiny Basta Cheerleaders, které jsou k vidění třeba při ligovém basketbale v Ústí nad Labem. Fotbalistům při hudbě předcvičovaly, skoro až tančily. Spolupráce bude pokračovat i dále, třeba i v gymnastickém rozvoji.

 

Halový turnaj v Chabařovicích

Fotbalový klub Slovan Chabařovice uspořádal v sobotu 28. února halový turnaj pro mladší i starší přípravku. Domácí mužstva v něm shodně obsadila čtvrtou příčku, ale starší kluci po obrovském thrilleru. V rozhodujícím zápase o bronz nastoupili proti Chuderovu, po základní hrací době hráli 1:1, penaltový maraton však ztratili smolně 13:14. Klub děkuje sponzorům, kteří pomohli s financováním turnaje. 

Starší přípravka: Chabařovice - Povrly 0:6, Chabařovice - Soběchleby 0:9, Chabařovice - Chuderov 1:1, na penalty 14:13 (Toběrný), další výsledky: Soběchleby - Chuderov 5:0, Chuderov - Povrly 0:3, Povrly - Soběchleby 4:1. Pořadí: 1. Povrly 9, 2. Soběchleby 6, 3. Chuderov 1, 4. Chabařovice 1.

Mladší přípravka: Chabařovice - Povrly 1:4 (Zdeněk Ryska), Chabařovice - Přestanov 3:6 (Zdeněk Ryska 2, Kašpárek), Chabařovice - Chuderov 0:7, další výsledky: Přestanov - Chuderov 1:3, Chuderov - Povrly 4:3, Povrly - Přestanov 3:2. Pořadí: 1. Chuderov 9, 2. 6, 3. Přestanov 3, 4. Chabařovice 0.

 

Kdo nepadá, není Čech!

Poselství, jaké naše fotbalové děti posílají prostřednictvím dalšího videa ze soustředění v Krkonoších, je jasné. I když spadnete na "držku", musíte vstát a jít dál. Platí to nejen pro sport, ale i pro život. Chabařovické děti to dokázaly, všechny se v běžkaření nebo sjezdaření zlepšily, anebo se tyhle sporty naučily. Řada z nich stála na lyžích vůbec poprvé. Takže jejich výkony byly vskutku heriocké!

 

To jsou panoramata!

Nasajte atmosféru zimního soustředění chabařovické přípravky, které se odehrávalo v kouzelném horském prostředí zasněžených Krkonoš v okolí Boudy na Pláni. Video vlastně není klasickým videem, ale složeninou téměř 4,5 tisíce fotek. Takhle se nekochal snad ani Homolka!

 

Fotogalerie ze soustředění, kompletní edice!

Chabařovická fotbalová mládež má za sebou nádherné zimní lyžařsko-běžkařské soustředění proložené sněžným fotbalem, bobováním a kupou dalších aktivit. Kompletní fotogalerie našich/vašich ratolestí ze soustředění je na rajčeti (viz odkaz níž), kdo si prohlédne všechny snímky (454!), dostane medaili za trpělivos. Pokud někdo chce fotky nahrát na flešku, stačí ji předat trenérům a oni už vše zařídí!

Poděkování za organizaci a pomoc patří trenérům Pavlu Nechutovi, Lukáši Královi, předsedovi klubu Reinholdu Gehlertovi, dále Liboru Kašpárkovi, Aleně a Karlovi Anderlovým, Karlu Královi, Zdeňku Smržovi, Petru Racinovi, Střední škole Trmice a všem zúčastněným.

 

Soustředění, den 5: Zvonec a konec

Velké zimní dobrodružství malých chabařovických fotbalistů se chýlí ke konci. Dnes naposledy sportovali. Ze svahu se někteří spouštěli jako mazáci, Páťa „Torpédo“ Zoula by strčil do kapsy kdejakého dospělého. Už i drtivá většina nováčků sjela celý svah vedle Boudy na Pláni a nahoru se vyvezla vlekem s pomocí trenérů. Odpoledne bylo bobovací. Skokánky prověřily pevnost plastových bobů – a nedopadlo to nejlépe. Skokánky prověřily i pevnost dětských pozadí – a dopadlo to dobře. K večeru se z údolí vynořila mlha a schramstla i chatu. Děti před ní utekly dovnitř a po večeři dostaly za všeobecného veselí diplomy. "Jsem nakonec rád, že když jsme přijeli, přivítala nás fujavice. Dokázali jste se s ní vypořádat a Krakonoš si pak řekl: Zvládli to statečně, zaslouží si sluníčko. A tak nám ho nadělil," povídal před dětmi trenér Pavel Nechuta.  Dnešní menu? K obědu kuřecí vývar s drobením a sekaná svíčková, k večeři výběr kuřecí stehno s bramborem anebo zapečené těstoviny. Ve fotogalerii je 20 statečných, tedy dvacet lyžařsko-běžkařských rytířů z Chabařovic. Výprava fotbalové přípravky se vrátí domů v pátek mezi 14. – 15. hodinou. Ráno upřesníme esemeskou.

 

Soustředění, den 4: Jedeme dál!

Zimní kemp na horách nabral grády. Jasně, kdyby některé děti uměly založit odbory, asi by stávkovaly. Ale brblání ustává jen chvíli po tom, co se postaví na lyže. Soustředění není dovolená. Dopoledne trenéři vyhradili na sjezdovky. K pokročilejším přešli Štěpán Prskavec, Renda Toběrný, Fanda Koudelka (ne ten z STS Chvojkovice-Brod :-) a Luky Bošek. Vlek se nezastavil, obloučky dávali jako Alberto Tomba v době své největší slávy. I začátečníci se zlepšují, ale ještě to pár lekcí zabere. Odpoledne si děti mohly zvolit: buď bobování s atraktivními skokánky made in Luky Král, anebo běžkování. Pro trenéry bylo překvapivé, kdo si co vybral. Některá jména na běžkách nečekali. Počasí je stále pohádkové. Uklidnění pro rodiče: nás se lavinové nebezpečí netýká. A ještě tradiční jídelníček. K obědu jsme měli pórkovou polévku a holanský řízek s bramborem, večer na výběr výpečky s bramborovým knedlíkem a špenátem nebo kuřecí směs s rýží.

 

Soustředění, den 3: Azúro!

Konečně! Chabařovičtí fotbalisté se po probuzení dívali na azurovou oblohu. Na soustředění v Krkonoších se museli v úterý cítit jako na jiné planetě, když šedivé nebe zmodralo a fičák ustal v bezvětří. Už žádné galeje! Proto ke slovu přišly sjezdovky. Rychle se ukázalo, kdo už zkušenosti má, a kdo na nich stojí poprvé. Po první, školící fázi se lyžaři rozdělili do dvou skupin; pokročilí už se nechali na kopec tahat vlekem u Boudy na Pláni, nováčci šlapali do mírného stoupání a cestou dolů vstřebávali první písmena ze sjezdařské abecedy. Bez pádů se to neobešlo, bez slz ale ano. Odpoledne se šlo na běžky pohádkovou krajinou. Od prvních temp prokazovali Chabařovičtí viditelný pokrok. Navíc na Krkonošské magistrále byla krásná stopa, a tak ani sjezd na běžkách děcka nevyděsil. Opět se dělilo: Pavel Nechuta měl novice, Lukáš Král zdatnější běžkaře (mezi nimi i Kačku Kašpárkovou, kterou Pavel chválil a dával za příklad). Sportovní tečku za dnem udělal speciální biatlon čili štafetový běh a hod míčů a míčků do kontajneru. Mimochodem, ráno se gratulovalo Rendovi Toběrnému k narozeninám, dostal čokoládu. A včera večer děti nadchly soutěže ve stolním fotbálku a člobrdu. A jako tradičně jídelníček: k obědu byly plněné bramborové knedlíky s masem, zelím a cibulkou, k večeři buchtičky se šódó anebo hovězí na houbách. Mimochodem kuchyně je domácí, žádné polotovary, mňam!

 

Soustředění, den 2: O běžkování a padání

Veselé pozdravy z české Sibiře. Fujavice neustává, sluníčko si hraje na schovku a děti mají tváře rudé jako z ruské pohádky. A taky dřou jako ukrajinští dělníci :-) Na sjezdovky děti ještě nemohly, trať zasypal čerstvý sníh. Ale při bobování se vyřádily dost; kdyby dostávaly za kotrmelce při brzdění body jako v krasobruslení, mohly by na olympiádu. Svištělo to parádně! Fotbal ve sněhu, to pak byla lahůdka od trenérů. Dopolední program zakončilo přetahování lanem. Odpoledně se řada dětí poprvé postavila na běžky – a poprvé taky spadla. Někteří žuchli snad padesátkrát, jiní zvládli premiéru bravurně. Někteří se vztekali, jiní se i na zemi smáli. Kvůli ostrému větru a sněhovým vločkám vypadali naši fotbalisté jako polárníci. Dvacet statečných. Štafetový slalomový běh a bobový sjezd družstev rozproudily soutěživou atmosféru. K obědu se podávalo rizoto, předtím hovězí polévka s nudlemi. Večeře: buď borůvkové knedlíky, anebo rajská s knedlíky nebo rýží.

 

Soustředění, den 1: Na lanovce při vánici

Ahoj mami a tati, dojeli jsme dobře, máme se dobře, vaří tu dobře! Ale ne, tahle tradiční táborová zpráva by rodiče moc neuklidnila, takže zde je report prvního dne zimního soustředění přípravky Slovanu Chabařovic. Cesta z Chabařovic do Špindlerova Mlýna navzdory odstrašujícím televizním zprávám odsýpala překvapivě dobře, až posledních 20 kilometrů bylo na silnici místy bílo. Ale problém jsme neřešili žádný. Když výprava dorazila do Špindu, přivítala ji fujavice. Sníh lezl až za krk. Bagáž se naložila do kontajneru, který později rolba vyvezla do Boudy na Pláni. Fotbalisté cestou přes Špindl k lanovce dvakrát potkali Krakonoše. Jednou ledového a obřího, podruhé živého a taky trochu ledově netečného. Zážitkem byla i lanovka samotná. Sedačková, ale otevřená, v kombinaci se sněhovou vánicí vážně dobrodružství. Pak už jen necelý kilometr po hřebenu Krknoš, než se před Chabařovickými odkrylo krásné horské panorama a před nimi Bouda na Pláni. Po ubytování ještě koulovačka, večeře (na výběr vepřové na paprice s knedlíky nebo krkovice s těstovinami, obojí mňam!), nafasování lyží a lyžáků. Taky porada, při níž všechny odboural nepozorný Páťa Bílek. Na dotaz trenéra Pavla Nechuty, co právě říkal, jen provinile špitl: Já vždycky rychle zapomínám...

 

Vánoční 2014

Mládež Slovanu Chabařovice si užila vánoční sportování, hodování a nadělování. V hale v Trmicích se hrál florbal, děti se u rozsvíceného stromečku snažily zpívat, pak dostaly dárky (každý pěkného kulicha a svůj osobní fotbalový fotokalendář), nakonec mohly zbaštit, na co měly chuť. Hobla dostal trenér Pavel Nechuta, právě 20. prosince slavil čtyřicetiny! Poděkování za rok 2014 patří trenérům, funkcionářům, rodičům i malým fotbalistům.

 

Létající čestmírové a florbalisté

Nad rámec tradičních tréninků pořádá kouč Pavel Nechuta i mimořádné o víkendech ve školní hale v Trmicích. Tuhle neděli se děti proměnily na létající Čestmíry, skákaly z trampolíny do měkkého, pak si zahrály florbal.

 

Vítězná tečka za podzimem. Na pochvalu 

Báječným (a zaslouženým) obědem v Restaruaci Slunce zakončili v neděli 2. listopadu podzimní část okresního přeboru přípravek chabařovičtí fotbalisté. Baštu si zasloužili, protože poslední satelitní turnaje se jim povedly. Trenér Pavel Nechuta za výkony chválil mladší přípravku, Lukáš Král zase starší kluky. Mladší nastoupili v mrazivé Tisé, kde by i Rákosníček měl problém mlhu ukrojit. A drželi se hesla "To nejlepší na konec", v posledním zápasem složili Ústí 3:0. Starší přípravka v Mojžíři naopak vyhrála hned na úvod, díky dvěma gólům Kopřivy otočila se Skoroticemi na 2:1.

Starší přípravka: Chabařovice - Skorotice 2:1 (Kopřiva 2), Chabařovice - Chlumec 0:0, Chabařovice - Mojžíř 0:1, Chabařovice - Brná 1:2 (Zoula).

Mladší přípravka: Chabařovice - Povrly 0:1, Chabařovice - Tisá 0:2, Chabařovice - Ústí 3:0 (Zdeněk Ryska, Kašpárek, Bendel).


 

 

Mládež v novinách!

V úterý přípravka Chabařovic navštívila mezistátní přípravný zápas Česko U20 - Francie U20 (1:1). Hrálo se na ústeckém stadionu a chabařovičtí fotbalisté si pěkně zafandili. Objeví se některý z nich v budoucnu na hřišti při podobném utkání? Fotka některých našich kluků vyšla i v MF DNES - zde ke stažení jako PDF.

 

 

Naši nejmenší

Nové přírůstky v chabařovickém fotbale.

 

Turnaj v Soběchlebech

Na turnaji starších přípravek skončil celek Chabařovic v kombinované sestavě s mladšími na 6. místě bez vítězství. Nejblíž k němu měl s Proboštovem. René Toběrný dal tři góly a Paťa Zoula dva. Mužstvo dostalo hodně odměn od pořadatelů, kterým za perfektní turnaj patří dík. Patrik Bílek si odnesl perník ve tvaru míče a také pravý fotbalový balon - za to, že byl nejmladším účastníkem.

Výsledky: Chabařovice - Ústí A 0:12, Chabařovice - Ústí B 3:10 (Toběrný 2, Zoula), Chabařovice - Proboštov 1:2 (Zoula), Chabařovice - Soběchleby 0:5, Chabařovice - Trnovany 1:4 (Toběrný).

 

Soustředění v Chřibské - video

 

Soustředění ve fotografiích

Od pondělí 18. do čtvrtka 21. srpna měla přípravka Chabařovic soustředění v Chřibské. A vyvedené! Můžete si prohlídnou nálož fotografií. Tým se na hřišti potkal se sousedními kluby, zahrály si turnaj - Chabařovice prohrály s Krupkou 5:8, Ústím U9 1:13 a Vaňovem 1:2. Děti zažily i cyklovýlet nebo dětský den v Kytlicích.

Novinky

PŘÍSPĚVKY DOSPĚLÍ

Příspěvky můžete posílat na č.ú.:
2501531597/2010 uveďte své jméno, příjmení a za který měsíc platíte.
celoroční = 1800,- Kč
1/2 roční = 900,- Kč
měsíční = 150,- Kč

PŘÍSPĚVKY MLÁDEŽ

Příspěvky můžete posílat na č.ú.: 2100801031/2010 uveďte jméno, příjmení a za který měsíc platba je. Částka za měsíc je:
1 dítě = 350,- Kč
2 děti = 600,- Kč
3 děti = 750,- Kč